plastry do depilacji

Jak wybrać plastry do depilacji?

Wosk do depilacji to metoda bolesna, ale bardzo skuteczna. Długotrwałe efekty bez wątpienia górują nad bólem. Nic dziwnego, ponieważ utrzymają się one nawet do trzech tygodni. Jedną z metod depilacji woskiem są również plastry

Zalety plastrów do depilacji

Plastry do depilacji są jednym z najczęściej wybieranych sposobów. Przede wszystkim posiadają one bardzo przystępną cenę, ponieważ jedno opakowanie kosztuje niewiele około dziesięciu złotych. Oprócz tego, usuwają one wszystkie, nawet bardzo krótkie włoski, dzięki czemu gładka skóra utrzymuje się przez kilka tygodni.

Ponadto, depilacja plastrami zajmuje stosunkowo niewiele czasu i jest bardzo dokładna. Aby użyć plastrów, należy najpierw potrzeć je rękoma, aby rozgrzać wosk, a następnie nałożyć na ciało i pociągnąć zdecydowanym i szybkim ruchem. To sprawia, że włoski  odrastają znacznie wolniej. Warto dodać, że istnieją różne rodzaje plastrów – do depilacji nóg, depilacji twarzy, depilacji bikini i tym podobne. 

Jeżeli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości plastrów, w dobrej cenie, odwiedź drogerię internetową Cocolita.pl: https://www.cocolita.pl/depilacja-i-golenie

Na co należy zwrócić uwagę?

Nie wolno także zapominać o tym, że ten zabieg może powodować podrażnienia skóry, dlatego też po użyciu plastrów należy nasmarować wydepilowaną skórę oliwką, aby uniknąć krost i czerwonych plam. Często też, na dobę przed depilacją, używa się peelingu, tak aby poprawić skuteczność plastrów oraz polepszyć widoczność efektów.

Jeśli nie chcemy tego robić w domu, warto udać się do salonów kosmetycznych, gdzie depilacja woskiem jest przeprowadzana przez osoby doświadczone w tymże zabiegu.