Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

Wybór odpowiedniej szczotki do włosów, nie jest czymś łatwym i nie powinien być podejmowany spontanicznie. Szukając odpowiedniej, należy się kierować rodzajem szczotek i naszymi potrzebami. 

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Gdy dbamy o włosy, skupiamy się głównie na kosmetykach, a kupno szczotki jest rzeczą najmniej ważną. Kwestia korzystania z odpowiedniej szczotki jest ważna, tak samo jak odżywki czy maski do włosów. Wybór szczotek w sklepach jest ogromny, różnią się one wyglądem, materiałem wykonania oraz przeznaczeniem. 

Odpowiednie szczotki do włosów

Dobrze dobrana szczotka do włosów, ułatwi rozczesywanie włosów, nie będzie ich wyrywać i ciągnąć. Niektóre z nich dzięki swoje specjalnej budowie będą hamować nadmierne wypadanie włosów. Odpowiednie drewno czy masujące kuleczki poprawią stan skóry głowy, dzięki czemu włosy będą zdrowe i mocne. 

Rodzaje szczotek do włosów w zależności od materiału:

– plastikowe – lekkie i łatwe w czyszczeniu, bez trudu powinny rozczesać długie i splątane włosy;

– drewniane – trwalsze od plastikowych, ich ząbki nie wyginają się, szczególnie dla tych, którym włosy się elektryzują;

– z włosiem naturalnym – bardzo popularne, przeznaczone do cienkich włosów, jak i tych trudnych do rozplatania.

Szukając odpowiedniej szczotki dla siebie warto, podjąć przemyślaną decyzję i zapoznać się z zaletami konkretnych szczotek. Kiedy np. włosy są normalne, ale mamy problem z ich rozplątywaniem warto sięgnąć po Olivia Garden iDetangle, szczotka rozplątująca do włosów normalnych.

Można jej używać przy włosach mokrych jak i suchych. Dokładnie rozczesuje włosy bez potrzeby szarpania, ma bardzo ergonomiczny kształt i jest lekka.