Jak stosować korektor rozświetlający

Spora część z nas kobiet zapomina o genialnym i istotnym kosmetyku, którym jest korektor rozświetlający Cocolita. Przydaje się on każdego dnia do codziennego makijażu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zakryć cienie i drobne niedoskonałości pod oczami oraz rozświetlić twarz w centralnej części.

Jak wybrać idealny korektor rozświetlający?

Dobrze dobrany kosmetyk do skóry kobiety, będzie jak najlepszy przyjaciel.

Powinien mieć lekką konsystencję a przede wszystkim największą uwagę, należy poświęcić do prawidłowego dobrania koloru do skóry twarzy. Kolor korektora rozświetlającego powinien być zbliżony do koloru podkładu. Ewentualnie korektor może być odrobinę jaśniejszy od podkładu.

Jak prawidłowo nakładać korektor rozświetlający?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nakładać korektor rozświetlający na podkład, nigdy odwrotnie. Dzięki temu unikniemy nałożenia zbyt dużej warstwy korektora, a także niepotrzebnego rozcierania korektora podkładem.

Nakładając korektor rozświetlający pod oczy, należy narysować nim trójkąt i delikatnie go wklepać palcami w skórę pod oczami. Nie powinno się nakładać go poprzez kropki czy podkówki.

Korektor rozświetlający świetnie sprawdzi się także jako baza pod cienie na powiekach. Cienie nakładane na gołą skórę powiek po kilku godzinach zroluje się i będzie wyglądała nieestetycznie.

Produkt ten z powodzeniem może również pomóc zakryć niedoskonałości cery. Najpierw na wypryski powinnaś nałożyć zielony korektor, a następnie na niego, cienką warstwę korektora rozświetlającego. Dzięki temu zabiegowi osiągniesz wyśmienity efekt gładkiej skóry.