Jak skutecznie dbać o nawilżenie włosów

Włosy po zimie są w dramatycznym stanie. Ma na to wpływ kilka czynników, między innymi suche powietrze w mieszkaniu w związku z okresem grzewczym, noszenie czapek i szalików, częste spinanie włosów w okresie zimowym. Najwyższa pora zatem lepiej o nie zadbać, odżywić je i nawilżyć. Poniżej kilka sposobów na to, jak skutecznie dbać o nawilżanie włosów.

 

Maski nawilżające

Nawilżanie można rozpocząć już w domu, kupując profesjonalne maski do włosów. Warto zaopatrzyć się w odżywcze i regenerujące oraz typowo nawilżające. Warto pamiętać o tym, że maska powinna być nałożona na włosy co najmniej na godzinę, a włosy powinny być owinięte ciepłym ręcznikiem. Pomaga to wniknąć składnikom odżywczym w ich głąb, co znacznie poprawia ich kondycję i wygląd. Odżywki do włosów stosowane pod prysznicem wpływają jedynie na to, że włosy łatwiej jest rozczesać. Niestety z prawdziwym nawilżaniem włosów nie mają nic wspólnego.

 

Domowe maseczki odżywcze

Warto wspomagać się również domowymi maseczkami odżywczymi i nawilżającymi, przygotowanymi z produktów znalezionych w lodówce. Kultowa jest maseczka z żółtka kurzego jaja wymieszanego z dobrej jakości oliwą z oliwek. Taką miksturę nakłada się na całe włosy. Są one po niej wyjątkowo błyszczące i mocno odżywione i nawilżone.

Nawilżanie włosów w salonie fryzjerskim

Od czasu do czasu warto również umówić się na profesjonalne zabiegi nawilżające do salonu fryzjerskiego. Jest to na przykład tak zwana sauna na włosy, poprawiająca w bardzo dużym stopniu ich poziom nawilżenia. Stosowana systematycznie bardzo poprawia ich wygląd oraz zdrowie.