Jak przeciwdziałać starzeniu się skóry?

Wraz z wiekiem zmniejsza się liczba komórek skóry właściwej, tzw. fibroblastów oraz ich aktywności. Składniki aktywne zawarte w kremach i serum nie są w stanie przekroczyć bariery naskórkowej i dotrzeć do głębokich warstw skóry.

Wtedy z pomocą może przyjść mezoterapia mikroigłowa we Wrocławiu lub Warszawie.

Mezoterapia dla zdrowej i gładkiej skóry

Mezoterapia mikroigłowa zapewnia szerokie spektrum działania, od przeciwdziałania efektom starzenia na twarzy, dekolcie, szyi i dłoniach, po leczenie cellulitu i rozstępów oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Nazwa „mezoterapia” pochodzi od greckich słów mesos, co oznacza igłę, oraz terapia, co oznacza leczenie. Nazwa jest ściśle związana z przebiegiem metody, w której różne substancje są wstrzykiwane za pomocą igieł w skórę właściwą. Mezoterapia została wprowadzona w 1958 roku i była stosowana w leczeniu schorzeń układu limfatycznego i żylnego.

Co to jest mezoterapia?

Technika małych mikropunkcji podczas mezoterapii wykorzystuje powstały uraz jako naturalną reakcję skóry w celu pobudzenia komórek naskórka i skóry właściwej. W efekcie komórki zostają odżywione i dotlenione, drobne zmarszczki znacznie się spłycają, poprawia się gęstość i jędrność skóry.

Stanowi syntezę terapii refleksyjnej o działaniu miejscowym i jest połączeniem terapii neuronalnej/akupunktury i efektów leczniczych.

Przebieg zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej we Wrocławiu wprowadza się mieszankę enzymów i witamin w ekstremalnie niskich dawkach poprzez wielokrotne mikroiniekcje bezpośrednio pod skórę. W ten sposób stosowane są maksymalne bodźce stymulujące mikrokrążenie pod skórą, co daje wrażenie natychmiastowego ocieplenia leczonego obszaru. Taka stymulacja prowadzi do maksymalnego zwiększenia drenażu limfy – obrzęk znika, cellulit zostaje trwale zredukowany. Skład zależy od indywidualnego stanu skóry pacjenta.

Mezoterapia to doskonała terapia uzupełniająca zabiegi takie jak peelingi, laseroterapia, radiofrekwencja czy zastrzyki z botoksu. 

Mezoterapia mikroigłowa to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod leczenia cellulitu. Zdaniem ekspertów mezoterapia pomoże zwalczyć cellulit niezależnie od etapu jego rozwoju i lokalizacji (uda, biodra, pośladki).