Jak pozbyć się trądziku w sposób bezpieczny i nieszkodliwy dla organizmu

Trądzik to podstępny przeciwnik i nie tak łatwo się go pozbyć. Walka z nim wymaga przede wszystkim cierpliwości i systemowego działania. Nie ma co oczekiwać, że kosmetyki na trądzik zdziałają cuda od ręki.

Czemu niektóre kosmetyki na trądzik nie są skuteczne?

        Przyczyny takiego stanu rzeczy są dwie. Po pierwsze na powstawanie trądziku mają wpływ nie tylko bakterie i łój, ale też zmiany hormonalne. Z tego też powodu kosmetyki na trądzik likwidują tylko część pryszcza, która widoczna jest na zewnątrz. Jego korzeń niestety znajduje się głęboko pod skórą i zwalczyć go mogą jedynie preparaty działające dogłębnie. 

       Po drugie, niektóre preparaty antytrądzikowe wysuszają jedynie skórę i powodują, że stan zapalny wewnątrz tkanek tylko się zaostrza. Może jest to związane, z tym że są one niedopasowane do pH skóry pacjenta, a może z faktu, iż zawierają śladowe ilości alkoholu, które tylko pogłębiają zaistniały problem.

Inne sposoby na pozbycie się trądziku

      Po pierwsze na trądziku poległ nie jeden nastolatek, toteż nie warto wojować z nim samemu. Lepiej udać się do dermatologa, który dobierze konkretne zabiegi kosmetyczne typu peeling. Po drugie na trądzikową  cerę dobrze wpływa zmiana diety i wyzbycie się z niej wszelkich fast- foodów i słonych potraw. 

       Dobrym rozwiązaniem jest też przerzucenie się na naturalne ziołowe kosmetyki i kremy nawilżające. Nie dość, że odżywią skórę, to jeszcze zapobiegną jej przesuszeniu. Na trądzik zaleca się również lampy emitujące lecznicze światło. Jest to zabieg bezinwazyjny, który przynosi długofalowe korzyści. Należy jednak na nie odrobinę zaczekać.