wcierka sattva

Jak poprawić porost włosów z wcierkami Sattva?

W mediach społecznościowych oraz w telewizji wciąż widzimy kobiety o pięknych, długich włosach. Z tego powodu takie włosy wpisują się w kanon piękna i wiele kobiet pragnie, aby ich włosy były długie i zdrowe. Jednak kiedy jest odwrotnie, ich zapuszczanie bywa syzyfową pracą, szczególnie u osób, które mierzą się z ich wypadaniem.  

Co sprzyja zapuszczaniu włosów?

Na zdrowy i szybki wzrost włosów składają się dwa elementy. Aby włosy rosły zdrowo należy zadbać o swój organizm — zdrowo się odżywiać, wykonać podstawowe badania krwi i hormonów. Drugim aspektem jest odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, która jest dostosowana do jej potrzeb.

Jak dbać o skórę głowy w trakcie zapuszczania włosów?

Do dbania o skórę głowy wliczamy odpowiednie oczyszczanie skóry głowy oraz jej odżywienie (na przykład przy pomocy wcierek). Elementem, który ma szczególny wpływ na szybkość porostu włosów, jest masaż skóry głowy. Za pomocą masażu cebulki włosów zostają pobudzone do wzrostu. Jednak najlepsze efekty można otrzymać z połączenia masażu i stosowania wcierek. Przykładem jednych z najchętniej polecanych produktów są wcierki do włosów Sattva.

W jaki sposób wcierka Sattva wspomaga porost włosów?

Wcierki są bardzo dobrym uzupełnieniem masażu skalpu, ponieważ zawierają składniki aktywne, które działają regulująco oraz pobudzająco na skórę głowy. Masaż pozwala na to, aby składniki z wcierki mogły łatwiej przeniknąć do skóry i cebulek włosów.

Pobudzenie cebulek powoduje przyspieszenie cyklu wzrostu włosa. Dzięki temu włosy nie tylko szybciej rosną, ale także zaczyna się pojawiać więcej młodych włosów. Wcierka Sattva (sprawdź na tej stronie) w początkowej fazie jej stosowania może spowodować wzmożone wypadanie włosów. Dzieje się tak, ponieważ pobudzenie cebulek sprawia, że najstarsze włosy szybciej przechodzą w fazę telogenu, czyli ostatnią fazę w cyklu „życia” włosa. Przez to włosy wypadają szybciej, ale na nich miejsce pojawiają się nowe.

Hitem wśród osób, które zapuszczają włosy, jest  „Anyż i lukrecja” Sattva wcierka wzmacniająca do skóry głowy oraz „Kozieradka” Sattva wcierka stymulująca do skóry głowy.