Jak dobrać odpowiedni zestaw do pielęgnacji brody?

Wszyscy posiadacze bród, wiedzą, że dbanie o nią jest pracochłonne, ale przynoszące efekty. Już po kilku miesiącach włosy robią się mocniejsze, a przy okazji stają się milsze w dotyku. Osoby początkujące często nie wiedzą jednak, jak odpowiednio o nią dbać. I to właśnie z myślą o Was, nowych w tym świecie, powstał ten wpis.

Najważniejsze jest to, że włosy na brodzie narażone są na działanie większej ilości niekorzystnych bodźców. W jaki sposób? Podczas spożywania posiłków, możemy ją pochlapać, polać albo przez przypadek czymś ubrudzić. Kontakt z żywnością, nie jest dla niej tak obojętny, jakby mogło się to wydawać. Dobry zestaw do pielęgnacji brody, powinien składać się z grzebienia, olejków oraz szamponu. I to wystarczy. Ważne jest to, że brodę powinniśmy czesać tak samo, jak włosy, czyli dopiero wtedy, kiedy jest lekko wilgotna — nigdy wcześniej. Samo jej mycie powinno odbywać się dwa bądź trzy razy w tygodniu, raczej nie częściej, ponieważ możemy naruszyć strukturę włosów. Wcześniej wspomniane olejki to nic innego jak odżywki do włosów, jak i skóry, które znacząco wpływają na jej zdrowie.

Podsumowując, akcesoria do brody to dość rozległy temat, ale na początek wystarczy kilka produktów, które zapewnią jej odpowiednią ochronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *