Jak dobrać odpowiedni zestaw do pielęgnacji brody?

Wszyscy posiadacze bród, wiedzą, że dbanie o nią jest pracochłonne, ale przynoszące efekty. Już po kilku miesiącach włosy robią się mocniejsze, a przy okazji stają się milsze w dotyku. Osoby początkujące często nie wiedzą jednak, jak odpowiednio o nią dbać. I to właśnie z myślą o Was, nowych w tym świecie, powstał ten wpis.

Najważniejsze jest to, że włosy na brodzie narażone są na działanie większej ilości niekorzystnych bodźców. W jaki sposób? Podczas spożywania posiłków, możemy ją pochlapać, polać albo przez przypadek czymś ubrudzić. Kontakt z żywnością, nie jest dla niej tak obojętny, jakby mogło się to wydawać. Dobry zestaw do pielęgnacji brody, powinien składać się z grzebienia, olejków oraz szamponu. I to wystarczy. Ważne jest to, że brodę powinniśmy czesać tak samo, jak włosy, czyli dopiero wtedy, kiedy jest lekko wilgotna — nigdy wcześniej. Samo jej mycie powinno odbywać się dwa bądź trzy razy w tygodniu, raczej nie częściej, ponieważ możemy naruszyć strukturę włosów. Wcześniej wspomniane olejki to nic innego jak odżywki do włosów, jak i skóry, które znacząco wpływają na jej zdrowie.

Podsumowując, akcesoria do brody to dość rozległy temat, ale na początek wystarczy kilka produktów, które zapewnią jej odpowiednią ochronę.