Jak dbać o rzęsy?

Wiele współczesnych kobiet ma niemały problem ze swoimi rzęsami. Gwiazdy, które spoglądają spod gęstych, długich i czarnych „pióropuszy” z bilboardów wcale nie pomagają w podniesieniu samooceny pań.

Na dodatek rzęsy są codziennie zabiegom makijażowym, które powodują, że nie mają one dostępu do tlenu, co wpływa na ich wygląd. Jak należy dbać o rzęsy, żeby prezentowały się nienagannie nawet bez maskary?

Naturalnie, czy sklepowymi odżywkami?

Istnieją oczywiście dwie możliwości – nie licząc tej, na którą większość kobiet na pewno się nie zdecyduje, a mowa o ograniczeniu mascary – rzęsy można pielęgnować sklepowymi odzywkami, bądź też stosować jedną z babcinych metod.

Odżywki przy regularnym stosowaniu powinny nie tylko wzmocnić rzęsy, ale również sprawić, że będą rosły szybciej. Przykładem takiego produktu jest revitalash eyelash conditioner, którego producent deklaruje takie jego właściwości.

A może olejek rycynowy?

Olejek rycynowy do porostu włosów stosowany był już od pokoleń. Zatem jego skuteczność – choć zależna od konkretnej użytkowniczki – jest udowodniona. Czteromiesięczna regularna kuracja olejkiem rycynowym poprawi stan włosów, a także przyspieszy ich porost. Zapewne warto spróbować, zważywszy na jego cenę.