Jak dbać o rzęsy?

Każdej kobiecie zależy na tym, aby mieć piękne, długie rzęsy, to bardzo ważna część codziennego makijażu. Nie wszyscy zostali obdarzeni przez naturę długimi, gęstymi rzęsami, są jednak sposoby na to, aby poprawić ich kondycję.

Łagodny demakijaż

Kobiety, które codziennie wykonują makijaż rzęs, powinny zwrócić szczególną uwagę na dokładny, ale delikatny demakijaż. Jeżeli demakijaż będzie polegał na intensywnym pocieraniu rzęs, mogą one ulec osłabieniu i zaczną wypadać. Warto również ograniczyć używanie zalotki, która niszczy rzęsy. Po zmyciu makijażu należy przeczesać rzęsy grzebyczkiem, można też nałożyć na nie specjalne serum.

Pielęgnacja rzęs

Rzęsy powinno się pielęgnować, tak samo jak cerę. Należy zaopatrzyć się w kosmetyki dedykowane rzęsom np. realash – pokochało go wiele kobiet, kuracja trwa około miesiąca, formuła tego produktu przyśpiesza naturalny wzrost rzęs i wzmacnia je od nasady. Można zastosować również olejek rycynowy, jednak w tym wypadku trzeba uważać na podrażnienia, wcześniej, warto wykonać próbę uczuleniową. Jako serum można zastosować też zwykły balsam do ust o naturalnym składzie. Obecnie na rynku jest dużo kosmetyków dedykowanych pielęgnacji rzęs, także jest w czym wybierać. Najlepiej przed wyborem kosmetyku, przejrzeć opinie w sieci albo recenzje na blogach, to pomaga podjąć decyzję zakupową.

Rzęsy to jeden z ważniejszych elementów makijażu, warto o nie zadbać, aby były długie, mocne i gęste, wówczas wystarczy nałożyć tusz do rzęs i wygląda się obłędnie.