Alfaparf

Jak dbać o cienkie włosy? Alfaparf na ratunek

Wadą cienkich włosów jest brak objętości. Wyglądają na tłuste, szybko reagują na wilgoć z powietrza, jeśli się przetłuszczą, natychmiast tracą swój kształt. W połączeniu ze słabą pielęgnacją, brakuje im witalności, łamią się i łamią. Na szczęście dzięki doświadczeniu alfaparf można mieć bujną czuprynę.

Temperatura stylizacji ma znaczenie

Alfaparf

Suszarki do włosów, lokówki i prostownice dobrze radzą sobie z kondycjonowaniem cienkich włosów. Jak ich używać?

  • Włosy trzeba suszyć z odległości co najmniej 15 cm. Według wielu badań naukowych znacznie zmniejsza to ryzyko uszkodzeń.
  • Używać wysokiej jakości suszarki do włosów. 
  • Zawsze chronić włosy odżywczym olejkiem.
  • Suszyć suszarką na małym podmuchu, warto pozwolić włosom wyschnąć naturalnie co drugi dzień.

Dieta ma znaczenie

Warto stosować się do określonej diety przez jakiś czas. Oprócz witamin dla włosów niezbędna jest również odpowiednia ilość białka. Niedobór prowadzi do przerzedzania i wypadania. Najlepszym źródłem białka jest mięso (kurczak, indyk), jaja, nabiał i soja. Koktajle proteinowe pomogą jako szybki zastrzyk energii. Nasz zawiera 70% białka jaj, jest wzbogacony o aminokwasy, astaksantynę i probiotyki. Do tego smakuje jak czekolada. Alfaparf również rekomenduje dietę. Wszystko znajdziesz na Bellita

Dobre kosmetyki to podstawa

Ważne jest, aby, nie obciążać cienkich włosów. Podczas mycia skup się na nawilżeniu i objętości. Jednak z kosmetykami, do włosów nie zawsze jest to łatwe. Często zawiera szkodliwe chemikalia i oblepiają włosy. Warto kupować kosmetyki, w których składach jest mnóstwo naturalnych składników. Jak ognia należy wystrzegać się dodatków alkoholu. Alkohol wysusza włosy, co w przypadku cienkich będzie katastrofalne w skutkach. Jeśli problem cienkich pasem jest nie do przeskoczenia warto wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego na regenerację.