Jak dbać o cerę każdego dnia?

Piękna i zdrowa cera, to marzenie wielu kobiet. Jak dbać o naszą skórę żeby zawsze prezentowała się świeżo i promiennie? O to kilka wskazówek, które przydadzą się każdej kobiecie.

Jak dbać o cerę każdego dnia? 

Pierwszym etapem codziennej pielęgnacji powinien być staranny demakijaż. Pod żadnym pozorem nie powinnyśmy iść spać w pełnym make-upie. Resztki kosmetyków zatkają pory naszej skóry, a zatkane pory równają się zaskórniki oraz wypryski. Dlatego jeśli jesteśmy bardzo zmęczone to wykonajmy mimo wszystko demakijaż. Pomogą nam w tym na przykład chusteczki nasączone płynem micelarnym bądź mleczkiem kosmetycznym. To rozwiązanie sprawdzi się też w podróży, kiedy nie chcemy zabierać ze sobą zbyt wielu kosmetyków.

Naturalna pielęgnacja

Warto też zwrócić uwagę na produkty, jakich używamy codziennie. Jeśli borykamy się z cerą wrażliwą, która ma skłonność do podrażnień, to powinnyśmy zastanowić się nad naturalną pielęgnacją.

Kosmetyki ekologiczne mają zdecydowanie bardziej przyjazny dla skóry skład. Znajdziemy w nich zdecydowanie mniej konserwantów, substancji zapachowych czy barwników. A to właśnie te składniki najczęściej odpowiadają za pojawienie się alergii… Warto wiedzieć, że im prostszy skład tym mniejsza szansa na uczulenie.

Czy kosmetyki ekologiczne musza być bardzo drogie?

Oczywiście, że nie. W drogeriach znajdziemy wiele produktów w bardzo przystępnych cenach. Warto sięgnąć po kosmetyki Ava. Są one produkowana w Polsce od ponad 50 lat. A więc przez tyle lat zdążyły sobie zdobyć zaufanie przynajmniej trzech pokoleń wiernych klientek.

Kosmetyki Ava można kupić klikając tutaj.