tipsy

Jak aplikować tipsy do paznokci?

Kobiety ze szczególną starannością dbają o swoje dłonie i paznokcie. Niestety nie zawsze mamy czas i możliwości na wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Wówczas, w drogeriach możemy zaopatrzyć się sztuczne paznokcie. Jednak jak je poprawnie zaaplikować?

Jak dobrać właściwe tipsy?

Tipsy do paznokci (takie, jak tutaj) to idealna alternatywa dla wszystkich zabieganych kobiet, które nie chcą spędzać godzin w salonach kosmetycznych. Możemy zaaplikować je same w domu, za pomocą dołączonego do zestawu kleju lub żelu. Jednak kwestią kluczową jest dobranie odpowiednich sztucznych paznokci. Jak to zrobić?

Otóż weź pod uwagę:

  • przede wszystkim rozmiar twojej naturalnej płytki paznokcia, a także jej kształt i kolor
  • nie musisz kierować się długością tipsów do paznokci, gdyż zawsze możesz je przyciąć i opiłować do pożądanego kształtu.
  • pamiętaj o tym, by dobrane tipsy były wykonane z wysokiej jakości materiału i jak najwierniej imitowały naturalne paznokcie, w odpowiedniej formie i długości.

Jak aplikować sztuczne paznokcie?

Zanim przejdziesz do aplikacji sztucznych paznokci, musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu twojej, naturalnej płytki. W pierwszej kolejności powinnaś oczyścić, najlepiej specjalnym cleanerem i odtłuszczaczem twoje paznokcie. Następnie opiłuj je do pożądanego kształtu i zmatuj swoją płytkę. Drewnianym patyczkiem, odsuń także skórki. W zestawie z tipsami do paznokci na pewno znajdziesz również klej. Kolejno przymierzaj tipsy do swoich paznokci, by dopasować ich odpowiedni rozmiar. Następnie, na wybrane tipsy nałóż cienką warstwę kleju. Posmaruj klejem jedynie tą część, która będzie przylegała do twojego paznokcia. Lekko dociskaj przez kilka sekund i pozostaw do wyschnięcia. Po upływie kilku minut możesz przystąpić do skracania sztucznych paznokci i spiłowania ich do pożądanego kształtu.