Główne mity na temat farb bez amoniaku

Wybierając produkt przeznaczony do koloryzacji włosów, warto zwrócić uwagę na jego skład. W sklepach kosmetycznych i drogeriach pojawiają się obecnie i tradycyjny farby, zawierające pewną ilość amoniaku, i produkty całkowicie naturalne. Na temat tych drugich powstało jednak wiele mitów. Warto je na pewno obalić i przekonać się, jak rzeczywiście działa farba bez amoniaku Alfaparf.

Mit nr 1 – farby bez amoniaku mają słabsze działanie

Każda farba musi w jakiś sposób rozszerzyć początkowo łuski włosów, aby zadziałać na nie konkretnym pigmentem. Zazwyczaj to zadanie spada na kark amoniaku, jednakże w niezawierających go produktach zastępuje się go innymi, równie dobrze działającymi substancjami – m.in. monoetyloaminą.

Mit nr 2 – farby bez amoniaku w ogóle nie niszczą włosów

Na pewno działają one na włosy lepiej niż farby z amoniakiem, jednakże nie można powiedzieć, iż wcale ich nie niszczą. Im częściej się z nich korzysta, tym zwiększa się prawdopodobieństwo zniszczenia kosmyków od środka. Skutki uboczne mogą się też pojawić w przypadku niedokładnego zmycia preparatu z włosów. Należy na to uważać.

 

Mit nr 3 – farby bez amoniaku są znacznie droższe

Mimo iż produkt Alfaparf jest dość innowacyjny, bo w pełni naturalny, nie jest on specjalnie droższy od standardowych farb do włosów. Kosmetyki bez amoniaku przeważnie kosztują niewiele ponad dwadzieścia złotych. Czasami bywają nawet tańsze od swoich standardowych odpowiedników.