Glinki kosmetyczne – jak działają i gdzie je kupić?

Glinki kosmetyczne to jedne z bardziej popularnych kosmetyków naturalnych. Polecane są na problemy z trądzikiem i zmarszczkami, a także wiele innych niedoskonałości cery. Jak dokładnie działają naturalne glinki i gdzie je kupić, aby mieć pewność co do optymalnej skuteczności i bezpieczeństwa produktu?

Rodzaje glinek kosmetycznych

Glinka zielona – polecana głównie do cery trądzikowej. Ma właściwości dezynfekujące, dlatego pozwala na skuteczne pozbycie się niedoskonałości. Jednocześnie wygładza skórę i nadaje jej zdrowy wygląd. Nie jest polecana do cery suchej.

Glinka biała – kierowana głównie do kobiet i mężczyzn o cerze dojrzałej. Dzięki swoim właściwościom obkurczającym niweluje zmarszczki i wyrównuje koloryt skóry. Jest bardzo łagodna, więc może ją stosować praktycznie każdy, również osoby z cerą wrażliwą.

Glinka błękitna – przeznaczona głównie do cery tłustej. Absorbuje nadmiar sebum, dzięki czemu pozostawia skórę zmatowioną i wygładzoną. Może być również pomocna przy walce z płytkimi zmarszczkami.

Glinka czerwona – ma właściwości zbliżone do glinki zielonej, dlatego jest kierowana głównie do cery trądzikowej. Dodatkowo wchłania nadmiar sebum, a więc działa w sposób zbliżony do glinki błękitnej.

Gdzie je kupić?

Glinki kosmetyczne najlepiej kupować w aptece lub sprawdzonych drogeriach i sklepach z półproduktami kosmetycznymi jak Mydlasie.pl. Można je zakupić w postaci gotowych maseczek lub specjalnego proszku. Kupując ten naturalny kosmetyk warto zwrócić uwagę na jak największą zawartość substancji aktywnej i brak dodatkowych składników zapachowych, które mogą negatywnie wpływać na efektywność glinki i powodować reakcję alergiczną.