żel do twarzy Avene Cleanance

Dobierz pielęgnację do potrzeb swojej skóry

Stan skóry, całego ciała i twarzy, jest niezwykle ważny dla samopoczucia i wyglądu człowieka. Duże znaczenie ma zwłaszcza cera, gdyż wszelkie jej defekty widoczne są na pierwszy rzut oka, a przy tym twarz jest najmocniej narażona na wpływ szkodliwych czynników. Powodem niezadowolenia wielu osób z efektów stosowanej pielęgnacji jest złe dobierane stosowanych kosmetyków.

Skóra z niedoskonałościami

Za pojawianie się wyprysków i zaskórników w dużej mierze odpowiada nadmierne przetłuszczanie się skóry, dlatego kluczowe jest jej oczyszczanie. Jednocześnie jednak zabieg ten nie może prowadzić do jej przesuszenia, gdyż da to efekt odwrotny do zamierzonego. Łagodne, ale skuteczne oczyszczanie gwarantuje między innymi żel do mycia twarzy z serii Avene Cleanance, który jest dobrym wyborem dla osób posiadających trądzik, ale też po prostu mających tendencje do występowania niedoskonałości. Reguluje wydzielanie sebum, sprawia, że skóra staje się czysta i świeża, a także nie błyszczy się brzydko.

Co dla suchej skóry?

Tłusta skóra to problem, ale posiadanie bardzo suchej także nie jest komfortowe, zwłaszcza że zwykle prowadzi to do podrażnień. W takich przypadkach również dobrym wyborem będą apteczne kosmetyki Avene, które działają skutecznie, ale łagodnie, w przeciwieństwie do wielu produktów drogeryjnych. Idealny dla skóry mocno wysuszonej, a nawet atopowej, jest balsam uzupełniający lipidy w twarzy Avene Xeracalm, który przynosi ulgę nawet silnie podrażnionej, wysuszonej skórze i działa ochronnie.