Dezodorant w kluce czy dezodorant w sprayu? Jaki wybrać?

Dezodoranty pomagają zwalczać nieprzyjemny zapach i przez pewien czas go maskują. Bardzo często w ich skład wchodzi alkohol, który zabija gromadzące się pod pachą bakterie. Po chwili dezodorant może się jednak ulotnić… i tu nasuwa się pytanie: Jaki dezodorant wybrać aby był skuteczny? W drogeriach można kupić dezodoranty w kulce, w sztyfcie i sprayu. Różnią się one od siebie przede wszystkim sposobem aplikacji i konsystencją.

JAKI DEZODORANT BĘDZIE ODPOWIEDNI?

Dezodoranty bazują na substancjach zapachowych, mogą jednak w swoim składzie mieć składniki uzupełniające o funkcjach pielęgnacyjnych. Zwróćmy uwagę, aby nasz kosmetyk zawierał składniki sprzyjające nawilżaniu suchej skóry pach (pantenolum, aloes i alantonina).

DEZODORANT W KULCE

Zaletą tego typu dezodorantów jest to że nie mają one w swym składzie alkoholu, dlatego można nakładać je na świeżo wydepilowaną skórę. Są one trwałe, długo utrzymują się na skórze i bardzo dobrze chronią przed potem. Plusem jest również fakt, iż w dezodorantach w kulce nie wyczujemy tak bardzo substancji zapachowym jak w przypadku preparatów w sztyfcie. Wadą może być pozostawianie lepkiej warstwy na skórze.

DEZODORANT W SPRAYU

Zaletą tych produktów jest przyjemny zapach oraz łatwość aplikacji na skórze pod pachami. Natomiast do wad można zaliczyć to, że zawierają alkohol i należy unikać ich stosowania zaraz po depilacji, ponieważ mogą podrażniać. Nie są więc one polecane osobom, które mają wrażliwą skórę. W przeciwieństwie do dezodorantów w kulce, ten rodzaj dezodorantu wymaga kilku aplikacji w ciągu dnia, ponieważ nie zapewnia długotrwałej ochrony przed potem.

Oferta sprzedażowa: dezodorant w kulce tutaj