Davines – szampony w kostkach

Nie zawsze szampon musi mieć taką konsystencję, do której jest się przyzwyczajonym. Na rynku coraz częściej pojawiają się zupełnie nowatorskie odmiany szamponów, które – co ciekawe – są kolejnymi modyfikacjami dobrze znanych produktów.

Szampon w kostce – co to jest?

W przypadku firmy Davines szampon w kostce nie może dziwić. Jest to produkt, którego zasada działania (i stosowania) przypomina tradycyjne mydło. Wystarczy go rozrobić na włosach, stworzyć z niego charakterystyczną emulsję, a następnie dokładnie rozprowadzić po całej strukturze włosów i… spłukać pod bieżącą wodą. Co ważne, marka Davines postawiła w tym przypadku jedynie na funkcjonalność, gdyż skład jej „kostkowych” produktów jest dokładnie taki sam, jak w przypadku tradycyjnych szamponów.

Nie tylko kostki…

Warto podkreślić, że pod względem swej specyficznej funkcjonalności szampony Davines nie są jedynymi, innowacyjnymi produktami na rynku. Hitem ostatnich miesięcy są np. suche szampony, które do aplikacji nie wymagają wody. Oznacza to, że ich stosowanie jest znacznie szybsze i – co równie ważne – wygodniejsze dla osób, które nie mają czasu na długotrwałe suszenie zwłaszcza długich włosów. Oczywiście ich późniejsze usuwanie może być dość utrudnione (metoda szczotkowania), ale i tak jest ono dużo korzystniejsze dla osób, które nie mają czasu na długotrwałe i uciążliwe suszenie.

Podsumowując, szampony w kostkach to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych, żelowych produktów myjących. Zwłaszcza, że pod względem składu niczym nie różnią się one od typowych szamponów w płynie.