farmona-nivelazione-krem-naprawczy

Czym kierować się przy wyborze kremu do rąk i stóp?

Cienka skóra dłoni i stóp narażona na mikrourazy powinna być odpowiednio pielęgnowana. Peelingi, specjalne maski np. Farmona maska do dłoni i kremy to podstawowy zestaw, który każdy z nas powinien mieć w swojej łazience. Na rynku jest wiele emulsji odżywczych do rąk i stóp. Co powinno zadecydować o wyborze konkretnej tubki?

Funkcje, jakie spełnia krem

Przy studiowaniu etykiety kremu do rąk, powinniśmy zwrócić uwagę, jakie funkcje on spełnia. Przykładowo Farmona krem do rąk oprócz właściwości odżywczych może być przeznaczony do redukcji przebarwień i nawilżania skóry. Odpowiednio jest to więc krem rozjaśniający lub ochronny.

Wspomniane Farmona kremy do rąk cieszą się dużą popularnością ze względu na bogaty skład – głównie komponentów pochodzenia naturalnego.

Czytajmy skład

I to właśnie składniki kremu powinny zaważyć na naszej ostatecznej decyzji. Co powinno znaleźć się w kremie do rąk? Przede wszystkim są to:

  • woda;
  • ekstrakty roślinne;
  • substancje oleiste np. olej z awokado;
  • mocznik (dobry na suchą skórę);
  • betaina;
  • witamina E.

Kremy do rąk i maski do dłoni zawierające w sobie powyższe elementy to już połowa sukcesu. Maska do dłoni Farmona wywodzi się ze specjalnej linii kosmetyków pielęgnacyjnych. W niej także znajdziemy mnóstwo składników naturalnych.

Krem do stóp – skład i funkcje

farmona-nivelazione-krem-naprawczy

Przy wyborze kremu do stóp również zwróćmy uwagę na jego skład i funkcje, jakie spełnia. Farmona krem do stóp powinien mieć w sobie substancje zmiękczające, które zapobiegną przesuszaniu naskórka i pękaniu pięt. Niektóre preparaty zapobiegają powstawaniu grzybicy, nadmiernemu wydzielaniu potu lub działają rozgrzewająco. Kremy do stóp Farmona ładnie pachną. Pamiętajmy, że zapach też jest bardzo istotny zarówno przy zakupie kremu do stóp, jak i kosmetyku, który będziemy aplikować na swoje dłonie.