krem-do-twarzy-na-noc

Czym jest retinol zawarty w kosmetykach?

Pielęgnacja cery dojrzałej jest bardzo ważna. Najlepsze do pielęgnacji tego typu cery są stworzone przez markę Yonelle produkty. W kosmetykach Yonelle znajdziemy ważny składnik pielęgnacyjny, czyli retinol. W tym artykule opowiemy trochę o nim.

Czym jest retinol?

Retinol to bardzo ważny składnik, który zawarty jest w kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Retinol to tak naprawdę czynna postać witaminy A.

Co daje retinol?

Retinol przede wszystkim poprawia koloryt skóry. Dzięki temu składnikowi komórki odnawiają się, obumierają oraz złuszczają się. Retinol sprawia, że zmarszczki stają się płytsze. Ten składnik również zwiększa produkcję elastyny oraz kolagenu. Także dzięki niemu stymuluje się wytwarzanie kwasu hialuronowego. Retinol usuwa nadmiar melatoniny i dzięki temu skóra po nim staje się rozświetlona.

Co niszczy witaminę A?

Przede wszystkim witaminę A niszczy promieniowanie słoneczne. To sprawia, że skóra szybciej się starzeje. Gdy poziom witaminy A gwałtownie spadnie, skóra staje się sucha, szorstka oraz staje się podatna na łuszczenie.

Seria Infusion, czyli retinol na pierwszym miejscu

W serii infusion od Yonelle, retinol został umieszczony w nanodyskach, jest to nośnik, który transportuje substancje aktywne w głąb skóry. Dzięki tej technologii wchłanianie retinolu zwiększa się, co pozwala dotrzeć mu do nawet 14 warstwowej warstwy naskórka, co daje efekt liftingu i rewitalizacji. Gdy stosuje się kosmetyki z retinolem ważne jest to, aby osoby, które mają cerę wrażliwą lub z tendencją do przebarwień, używały kremu z filtrem, przede wszystkim w okresie letnim.

krem-do-twarzy-na-noc

Yonelle opinie o serii z retinolem

Kuracja retinolem daje zniewalające efekty. Dlatego wiele kobiet decyduje się na zakup kosmetyków z serii Infusion. W internecie można przeczytać, że marki Yonelle kosmetyki z retinolem zbierają pozytywne opinie. Do serii Infusion należy:

  • krem odżywczy pod oczy,
  • serum przeciwzmarszczkowe,
  • krem liftingujacy,
  • krem odżywczy na noc.