Czym jest etui na pędzle?

Etui do pędzli to nic innego, jak akcesorium, w którym powinno się przechowywać pędzle. Na rynku dostępnych jest wiele modeli etui, choć najpopularniejsze są tak zwane piórniki, bądź kieszonki. To, na jaki model etui zdecyduje się kobieta, nie ma większego znaczenia dla pędzli. Najważniejsze jest, że będą odpowiednio przechowywane.

Czy etui na pędzle to konieczność?

To czy należy przechowywać pędzle w etui, czy w kosmetyczne lub nawet doniczce, to dość kontrowersyjna sprawa. O ile trzymanie w etui pędzli jest dla nich najbezpieczniejsze, są chronione przed kurzem, bakteriami oraz odkształcaniem się włosia – tak dla kobiety przygotowującej się wcześnie rano do pracy jest bardzo uciążliwe. Zdecydowanie większość kobiet woli przechowywać pędzle w szklanych pojemnikach do tego przeznaczonych, ulubionych kubkach, dekoracyjnych donicach lub świecznikach. Możliwości jest wiele i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jednak czy to jest bezpieczne dla pędzli? Owszem, należy tylko pamiętać, aby stawiać je zawsze włosiem ku górze – nigdy odwrotnie, oraz często czyścić.

Jak czyścić pędzle?

Aby pędzle jak najdłużej zachowały swoją kondycje, należy je regularnie myć. Nie prać w pralce, czy zmywarce, tylko delikatnie oczyszczać pod bieżącą wodą przy użyciu delikatnego płynu lub mydła. Czyste pędzle, trzeba osuszyć. Tu znów nie można iść krótszą drogą i pomóc im suszarką do włosów lub grzejnikiem. Pędzle najlepiej jest ułożyć na ręczniku i cierpliwie poczekać aż same wyschną. Co więcej, aby zachowały swój prawidłowy kształt, można założyć na mokre włosie specjalne osłonki.
I to wszystko – tak oczyszczone i wysuszone pędzle można użyć lub schować do etui.