vichy mineral 89

Czy serum jest potrzebnym elementem pielęgnacji?

Prawidłowa pielęgnacja twarzy jest dość skomplikowana. Koreanki, które słyną z pięknej cery, zwykle korzystają z aż dziewięcioetapowej rutyny pielęgnacyjnej. Zdarzają się nawet przypadki, gdy jest ona rozszerzana do kilkunastu kroków. Czy takie działanie ma sens? Czy warto używać serum?

Skoncentrowane składniki

W rzeczywistości serum to kosmetyk o wyjątkowo bogatym składzie. Taki, którego stosowanie daje dużo lepsze efekty, niż używanie samego kremu. Serum Vichy 89 i podobne mu produkty mają skoncentrowane działanie, które wynika z wysokiej zawartości składników aktywnych. Produktów tego typu nakłada się tylko niewielkie ilości w porównaniu z kremami, więc nie trzeba obawiać się, że na powierzchni skóry znajdzie się zbyt wysokie stężenie substancji aktywnych. Można powiedzieć, że jest nawet odwrotnie – ich duża ilość umożliwia wniknięcie większej dawki dobroczynnych substancji do głębokich warstw skóry. To sprawia, że Vichy Mineral 89 Booster może działać skuteczniej, a cera po jego używaniu może rzeczywiście różnić się od tej sprzed stosowania kosmetyku.

Łatwa aplikacja nawet w trudnodostępne miejsca

Serum do twarzy aplikuje się palcami. Niewielką ilość kosmetyku nakłada się na czubki palców, a następnie wmasowuje w skórę. Serum samo w sobie powinno mieć lekko wodnistą konsystencję, co umożliwia rozprowadzenie nawet niewielkiej jego ilości na dużej powierzchni. To oznacza, że serum do twarzy Vichy Mineral 89 dużo łatwiej jest rozprowadzić na całej twarzy, szyi i dekolcie, niż jakikolwiek krem. Niektóre produkty mają specjalne aplikatory w formie pipetek, które ułatwiają odmierzenie środka w postaci kropelek. W razie potrzeby pipety można użyć do aplikacji kosmetyku w dokładnie określonym miejscu.

vichy 89

Na pewno warto spróbować

W przypadku tworzenia własnej rutyny pielęgnacji warto do niej włączyć serum, chociażby po to, by ją wzbogacić. Podczas gdy krem zwykle ma działanie nawilżające, serum może być skierowane na łagodzenie konkretnych problemów z cerą oraz poprawianie jej stanu.