Czy koloryzacja musi niszczyć włosy?

Zmiana koloru włosów za pomocą farby czy rozjaśniacza jest poważną ingerencją w ich strukturę, co zwykle skutkuje mniejszymi lub większymi zniszczeniami. Nietrudno się o tym przekonać, rozglądając się wokół siebie na ulicy – większość kobiet mających farbowane włosy ma je też zniszczone. Czy naprawdę nie da się nic na to poradzić? 

Ważna pielęgnacja 

Kiedy chce się mieć zdrowe włosy, niezależnie od tego, czy są one farbowane, czy nie, muszą być właściwie pielęgnowane. Włosy zadbane przed koloryzacją będą bardziej odporne na zniszczenia i mocniejsze, zaś pielęgnacja po koloryzacji pozwala uniknąć łamania się włosów. Zachowuje także kolor na dłużej, dzięki czemu można malować włosy rzadziej, co wyjdzie im na dobre. 

Lepsza koloryzacja u fryzjera

Kiedy chce się drastycznej zmiany koloru za pomocą rozjaśniacza czy farby, lepiej będzie skorzystać z fachowych usług zamiast ryzykować samodzielnym farbowaniem, w dodatku produktami z drogerii, które są dość kiepskie. W ten sposób można łatwo zniszczyć włosy, a i efekt koloryzacji niejednokrotnie jest daleki od oczekiwanego. 

Łagodne środki

Prócz agresywnych farb, można też znaleźć łagodne środki do koloryzacji, jak na przykład farba do włosów Wella Color Touch. Godne polecenia mogą być też farby profesjonalne, które w odróżnieniu od tanich produktów drogeryjnych mają w składzie nie tylko barwniki, ale też składniki ochronne i nawilżające. Wella Color Touch zaś nie zawiera amoniaku, który jest głównym winowajcą w zakresie niszczenia włosów.