Co warto wiedzieć na temat nakładania cieni do powiek

Wiele kobiet wykonuje makijaż oczu, dzięki któremu spojrzenie nabiera wyrazistości, a cała twarz prezentuje się po prostu lepiej. Jednym z kultowych kosmetyków do makijażu oczu są oczywiście cienie do powiek. Warto poznać kilka tajemnic ich aplikowania, dzięki czemu ich trwałość będzie znacznie większa, a makijaż będzie wyglądał nienagannie nawet przez cały dzień.

Jakie cienie do powiek wybrać

Kluczowy jest już wybór samych cieni do powiek. Najlepiej celować w kosmetyki ze średniej półki cenowej, gdyż najtańsze na rynku cienie do powiek mają tendencję do osypywania się, przez co makijaż nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Cienie powinny mieć jedwabistą strukturę, warto wybierać je w paletkach, dzięki czemu kupuje się kilka kolorów idealnie do siebie pasujących, które pozwalają wyczarować piękne makijaż. Jeżeli wybiera się cienie z drobinkami lub brokatem, błyszczące drobinki powinny być jak najmniejsze, tak by w świetle dziennym makijaż nie wyglądał tandetnie.

Jak nakładać cienie do powiek

Na powieki należy nałożyć bazę pod cienie, która bardzo przedłuża ich trwałość, a także sprawia, że kolor jest bardziej wyrazisty i nasycony. Poza tym przeciwdziała też rolowaniu się cieni i osadzaniu i w załamaniach powiek. Nawet najtańszy kosmetyk tego typu świetnie się sprawdza, tak naprawdę stanowi tajemnicę w odpowiednim aplikowaniu kosmetyków tego typu. Baza dobrze koresponduje zarówno z cieniami jasnymi, jak i ciemnymi oraz nasyconymi odcieniami. Sprawdza się pod cienie matowe, ale też błyszczące.